همانطور که مشاهده کردیم ، برای کلینیک دندانپزشکی خود ، ما به اتوکلاو کلاس B نیاز خواهیم داشت که به ما امکان می دهد وسایلی مانند توربین یا زاویه های ضد کیسه را استریل کنیم. با این حال ، هنگام انتخاب یک یا مدل دیگر ، باید نکات زیر را در نظر بگیریم:

ظرفیت اتوکلاو:
 
اتوکلاوهای کلاس B با ظرفیت های مختلف و از 8 لیتر تا 24 لیتر تولید می شوند. هرچه ظرفیت اتوکلاو بیشتر باشد ، ابزارهای بیشتری را می توانیم در هر چرخه استریل کنیم ، اما انرژی بیشتری را در هر چرخه عقیم سازی صرف می کند. قیمت اتوکلاو نیز متناسب با ظرفیت آن خواهد بود. بنابراین ، ما باید ظرفیت اتوکلاو را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنیم ، زیرا خرید اتوکلاو با ظرفیت بسیار بیشتر از آنچه واقعاً نیاز داریم منطقی نیست. با این کار در خرید و استفاده روزانه ما صرفه جویی خواهید شد. علاوه بر این ، داشتن دو اتوکلاو کوچکتر از یک دستگاه بزرگتر اغلب راحت تر است ، زیرا از این طریق می توان دو دوره عقیم سازی همزمان را انجام داد.
 
مدت زمان چرخه استریلازیسیون:
 
همیشه بررسی اینکه چقدر طول می کشد تا هر اتوکلاو یک چرخه کامل عقیم سازی انجام دهد ، عملی است. اتوکلاوهایی با چرخه سریع وجود دارد که باعث صرفه جویی در وقت در فرآیندهای اتوکلاو می شود ، اگرچه قیمت معمولاً کمی بیشتر است.
 
گارانتی و خدمات فنی
 
نکته مهم دیگری که هنگام انتخاب اتوکلاو دندانپزشکی باید در نظر گرفت ، خدمات فنی و گارانتی است. اکثریت قریب به اتفاق اتوکلاوها یک تا دو سال گارانتی دارند و اگر مارک اتوکلاو خدمات فنی خود را نداشته باشد ، مناسب ترین کار جستجوی یک سرویس فنی معتبر چند برند است که بتواند آن را تعمیر کند. اگر روزی به آن احتیاج داشته باشیم. یکی دیگر از مزایای داشتن دو اتوکلاو در کلینیک دندانپزشکی این خواهد بود که اگر مجبور به تعمیر یکی از این دو دستگاه باشیم ، همیشه اتوکلاو در دسترس خواهیم داشت.
 
قیمت اتوکلاو:
 
قیمت اتوکلاو به طور معمول با قابلیت اطمینان و ویژگی های آن ارتباط نزدیک دارد. مارک های اروپایی یا آمریکایی معمولاً اتوکلاو با کیفیت بالا ارائه می دهند ، در حالی که مارک های چینی یا کره ای اتوکلاو اقتصادی با کیفیتی را ارائه می دهند که ممکن است برای یک کلینیک دندانپزشکی کوچک کافی باشد. عیب اصلی این "اتوکلاوهای ارزان قیمت" این است که خدمات فنی و خدمات پس از فروش مطمئناً از مزیت کمتری برخوردار و پیچیده تر خواهند بود
 
لوازم جانبی:
 
اتوکلاوهای کلاس B می توانند لوازم جانبی داشته باشند که در بعضی موارد بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال ، اتوکلاوهایی با چاپگر وجود دارد که قابلیت ردیابی محصولات عقیم شده را تسهیل می کند.
 
اگر تمامی فاکتورهای بالا را در هنگام خرید در نظر بگیرید می توانید اتوکلاوی را با کیفیت بالا خریداری کنید. در صورتی که به دنبال یک فروشگاه هستید که قیمت اتوکلاو دندانپزشکی را نسبت به سایر فروشگاه ها کمتر بدهد، آوادنتال را انتخاب کنید. تجهیزات دندانپزشکی آوادنتال دارای بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.
 
منبع: