دندانپزشکی زیبایی در حال پیشرفت است و بیشتر و بیشتر افراد در حال مراجعه به دندانپزشک هستند تا در مورد چگونگی بهبود ظاهر لبخند خود سوال کنند.

 
یک نظرسنجی اخیر که توسط RealSelf انجام شد ، نشان داد که 40 درصد از انگلیسی ها می خواهند دندان های خود را با سفید کردن ، روکش یا Invisalign بهبود دهند. با این اوصاف ، هنوز افسانه های زیادی در مورد سفید کردن دندان وجود دارد.
 
در اینجا ، ما واقعیت را از داستان جدا می کنیم و به شما کمک می کنیم تا در مورد سفید کردن دندان اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 
ده حقیقت برتر در مورد سفید کردن دندان
1. عوامل زیادی بر سفیدی دندان های شما تأثیر می گذارد. غذا و نوشیدنی هایی مانند چای ، قهوه و شراب قرمز می توانند دندان های شما را به مرور زمان و سیگار کشیدن نیز لکه دار کنند. ژنتیک همچنین ممکن است بر میزان روشنایی دندان های شما تأثیر بگذارد.
 
2- اگر پلاک به طور مرتب با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برداشته نشود ، سخت می شود که به حساب بیاید. سنگ حساب (که به آن تارتار نیز گفته می شود) همچنین می تواند بر رنگ دندان های شما تأثیر بگذارد.
 
3. برخی از افراد ممکن است زیر سطح لکه داشته باشند. این می تواند ناشی از برخی آنتی بیوتیک ها یا ترک های کوچک در دندان ها باشد که لکه ها را جذب می کند.
 
4. صرف نظر از لکه های شما ، رنگ طبیعی (و ترکیب ژنتیکی) دندان های هر فرد هنگام تولد تعیین می شود. تنها کاری که یک محصول سفید کننده می تواند انجام دهد این است که تمام لکه هایی که در طول زمان جمع شده اند را از بین ببرد.
 
5. سفید کردن حرفه ای رایج ترین روش سفید کردن دندان است و می تواند گتی شما را از سایه طبیعی آنها روشن کند. "ماده فعال" در محصول معمولاً پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید است. با تجزیه ماده فعال ، اکسیژن وارد مینای دندان می شود و رنگ دندان روشن می شود.
 
6. تصور می شود که اثرات سفید کننده تا سه سال ادامه دارد. با این حال ، این امر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر غذاهای قوی رنگ می خورید یا می نوشید یا سیگار می کشید ، ممکن است سفید شدن آن به مدت طولانی دوام نیاورد ، بنابراین مراقبت از دندان ها هنوز هم مهم است.
 
7. در انگلستان و اتحادیه اروپا ، سفید کردن دندان ها فقط توسط دندانپزشک امکان پذیر است. بنابراین ، سفید کردن دندان های شما توسط متخصصان زیبایی ، یا در کیوسک های سفید کننده ، خلاف قانون است. این می تواند شما را در معرض محصولات خطرناک قرار دهد و باعث آسیب دائمی به دندان ها و لثه ها شود.
 
8. در انگلستان ، محصولات سفید کننده دندان که می توانید بدون نسخه خریداری کنید فقط می توانند شامل 0.1 درصد پراکسید هیدروژن باشند. این غلظت بسیار کم است تا هیچ تأثیر قابل توجهی بر رنگ دندان ها داشته باشد.
 
9. سفید کردن دندان ها فقط می تواند رنگ دندان موجود شما را روشن کند و نمی تواند لکه های عمیق را از بین ببرد.
 
10. شما می توانید با کاهش میزان غذا و نوشیدنی هایی که می توانند دندان ها را لکه دار کنند ، به سفید نگه داشتن آنها کمک کنید. فراموش نکنید ، ترک سیگار همچنین می تواند از تغییر رنگ و لکه جلوگیری کند.
 
سه نکته برای سفید کردن دندان
1. محصولات سفید کننده دندان را از خارج خریداری نکنید
 
در حالی که قیمت ها ممکن است وسوسه کننده باشد ، محصولات سفید کننده دندان را از خارج خریداری نکنید. تضمین اجزای محصول دشوار است و این ایمنی شما را به خطر می اندازد. نظارت بر شرکت ها و محصولات آنلاین بسیار سخت تر است ، بنابراین نمی توانید مطمئن باشید که آنها دارای استاندارد و دارای بالاترین استانداردها هستند. بهترین راه برای ایمن بودن محصولات سفیدکننده دندان این است که ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 
2. با تیم دندانپزشک خود صحبت کنید
 
وقتی صحبت از سفید کردن دندان می شود ، منبع اطلاعاتی بهتر از دندانپزشک شما وجود ندارد. آنها نه تنها دارای صلاحیت کامل و مجوز برای انجام درمان هستند ، بلکه می توانند نیازهای دندانپزشکی شما را نیز در نظر بگیرند. دندانپزشکان می توانند 6٪ پراکسید هیدروژن (عامل سفید کننده دندان ها را برای شما درمان کنند)-این تقریباً 6000 برابر قوی تر از هر نوع سفید کننده دندان بدون نسخه است. به همین دلیل ، سفید کردن دندان توسط دندانپزشک بهترین نتایج را به شما می دهد.
 
3. قانون را زیر پا نگذارید
 
برای هر کسی غیر از یک متخصص دندانپزشک واجد شرایط مانند دندانپزشک یا متخصص بهداشت غیرقانونی است. هر آرایشگری که ادعا می کند خدمات سفید کردن دندان را ارائه می دهد ، قانون را نقض می کند. با سفید کردن دندان های خود توسط دندانپزشک می توانید مطمئن باشید که خدمات با کیفیت خوبی دریافت می کنید و آنها طبق دستورالعمل های دقیق قانون عمل می کنند. هنگامی که سفید شدن دندان اشتباه می شود ، می تواند منجر به آسیب طولانی مدت یا دائمی شود-ارزش چند کیلوگرم پس انداز کردن ندارد تا سلامت خود را به خطر بیندازید.
 
با رعایت تمامی موارد بالا می توانید دندان هایی سفید داشته باشید. اگر دندانپزشک هستید حتما به بیماران خود این موارد را بگویید. هر چند بیماران برای سفید کردن دندان های خود از جرمگیری و کامپوزیت استفاده می کنند. به این منظور باید تجهیزات اندو و یونیت صندلی دندانپزشکی خوبی داشته باشید. سریع به آوادنتال بزنید و تجیهزات تان را از آنجا سفارش دهید.